Milliyetçi Hareket Partisi
Ana SayfaAna Sayfa  

Kadrolar

SEMA DOĞAN : Merkez Yönetim Kurulu Üyesi

 
SEMA DOĞANMerkez Yönetim Kurulu Üyesi
Ad Soyad:SEMA DOĞAN
Eğitim Durumu:Üniversite - Lisans
Mezuniyet:Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikolojik Hizmetler Bölümü
Meslek:Eğitimci
Görevleri:Merkez Yönetim Kurulu Üyesi
İletişim:Mesaj Göndermek İçin Tıklayınız

22 Eylül  1961’de  Tokat Niksar’da  doğdu. Niksar ve Akkuş  civarında Kayımoğulları  olarak bilinen  Türkmen  ailesine mensuptur.

İlköğretimini  Niksar’da  tamamladıktan  sonra Kayseri Öğretmen Lisesi’ni  bitirdi.

1979 yılında Hacettepe  Üniversitesi Tarih Bölümünü kazandı. Bir  yıl sonra Ankara Üniversitesi  Eğitim Bilimleri  Fakültesine  geçti.

1984  yılında bu fakültenin Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümünden mezun oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın  değişik  okullarında Psikolojik  danışman olarak  çalıştıktan  sonra 2006’da  emekli  oldu.

İletişim Becerileri, Psikososyal Eğitim, Eğiticilerin Eğitimi, Sınav Tercih Formatörlüğü, Sınav Kaygısı, Psikolojik Danışmanlara  Bireysel Eğitim Programlarının  tanıtımı sertifikalarına sahiptir.

Toplumun değişik katmanlarından  kadınlara Aile İçi İletişim Seminerleri vermektedir. Başta Ortadoğu  Gazetesi olmak üzere  çeşitli gazete  ve  dergiler ile Haber Açısı internet sitesinde deneme  ve makaleleri  yayınlanmaktadır.

Lise ve Üniversite  eğitimleri  sırasında  ülkücü hareket  içinde  aktif  yer  almıştır. Milliyetçi Çalışma  Partisi ve Milliyetçi Hareket  Partisi  Kadın Kolları Genel  Başkanlığında Muhasip  üye  olarak  görev yapmıştır.

Halen Kadın Hareketi  Derneği Başkan  vekilliği  görevini yürütmektedir.

Evli 3 çocuk annesidir.

Orta  derecede  İngilizce bilmektedir.