09.01.2006 - Kurban Bayramı Kutlama Mesajı
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

 

Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli'nin
Kurban Bayaramı Kutlama Mesajı

9 Ocak 2006

 

Aziz Türk Milleti,

Dostluk ve kardeşliğin, barış ve huzurun vesilesi olan bir Kurban bayramını daha milletçe idrak ediyoruz.

Bayramın, milletçe unutmaya yüz tuttuğumuz kaynaşma, birlik olma, sevgi ile kucaklaşma gibi hasletlerimizin yeniden kazanılmasında vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

Mukaddes bayramlarımız, on asır kadar önce güzel dinimizle kucaklaşan aziz milletimizin hasletlerini daha da güzelleştirmiş ve toplumsal dokuyu daha da güçlendirmiştir.

Bayram boyunca idrak edeceğimiz bu kutsal günler; yalnızca fertlerin kendilerini değil, beraberinde toplumsal ilişkileri, Türkiyemizi, ve Dünyayı sorgulayacağı, vicdan muhasebesi yaparak yeniden değerlendireceği bir manevi fırsat olarak görülmelidir.

Özellikle bozulması için çaba gösterilen milli kardeşlik duygularımızın tazelenmesinde ve kuvvetlendirilmesinde bayramlar bir vesile olarak değerlendirilmelidir.

Halkımıza refah, huzur, barış, adalet ve aydınlanma vaad ederek tek başına iktidara gelen AKP hükümetinin üç yıllık uygulamaları malesef halkımızın beklentilerinin çok uzağında kalmıştır.

Geliştik, zenginleştik beyanatlarının aksine, yoksulluk ve yolsuzluk devam etmiş, gençlerimiz işsizliğe ve eğitimsizliğe mahkum edilmiştir.

Büyük Türk milleti milletlerarası ilişkiler bakımından olduğu kadar sosyal ve ekonomik şartlar itibariyle de ağır problemlerle karşı karşıya kaldığı bir yılı daha geride bırakmıştır.

Dış ilişkilerde, içteki taviz ve teslimiyetin yerini itimatsızlık ve itibarsızlık almış, Türkiye, iktidar tarafından dosta da düşmana da güven veremeyen, ilkeli ve dürüst tutum gösteremeyen üçüncü dünya ülkesi seviyesine indirilmiştir.

Bu vahim durum karşısında artık ortak akılla ve sağduyunun rehberliğinde ülkeyi bu felaketten çıkarmak için seferber olması kutsal bir vatan borcu olarak görülmelidir.

Türkiye’nin tıpkı 1919 ruhunda anlamını bulduğu gibi sorunlara başka başkentlerin çekim alanından değil, başkent Ankara’dan bakan, onurlu duruş gösteren, ilkeli, kararlı ve cesur bir yönetime ihtiyacı vardır.

Bu düşüncelerle; başta milletimizin birlik ve beraberliği, devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden terörle mücadele ve dava şehitlerimize; dünyanın her yerinde zulme maruz kalarak hayatını kaybeden müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet diler, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunarım.

Mukaddes bayram vesilesiyle büyük Türk milletinin, Kıbrıslı soydaşlarımızın, Türk dünyasının ve İslam âleminin  mübarek Kurban Bayramını en içten duygularımla kutlar, ülkemiz ve milletimiz için yükselişe ve huzura vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

 

Dr. Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı