24.07.2004 - 22.07.2004 Perşembe Günü Gerçekleşen Hızlı Tren Kazası Münasebetiyle Yayınlamış Oldukları Başsağlığı ve Geçmiş Olsun Mesajı
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’nin,
22.07.2004 Perşembe Günü Gerçekleşen Tren Kazası
Münasebetiyle Yayınlamış Oldukları
Başsağlığı ve Geçmiş Olsun Mesajı
24 Temmuz 2004

 

İstanbul-Ankara seferini yapan Yakup Kadri Karaosmanoğlu Expresi’nin raydan çıkması sonucu meydana gelen kaza ile milletimiz yine büyük bir üzüntü yaşamaktadır.

Kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve tüm milletimize de sabırlar diliyorum.

Kazanın meydana geliş sebebi ile ilgili bütün çalışmaların bir an önce tamamlanarak, bir daha böyle büyük faciaların yaşanmaması için tedbir alınması zarureti açıktır.

Gerekli teknik donanım ve altyapıyı oluşturmaksızın “hızlı tren” uygulamasına geçen Hükümetin, kaza ile birlikte sergilediği acizlik ise milletimizin derin hafızasında yerini koruyacaktır.

Bütün gece boyu süren ölü-yaralı sayısındaki çelişkili açıklamaları milletimizin infialini arttırmış, elem ve ızdırabını büyütmüştür. Elbetteki, bu sorumsuz ve duyarsızlığın da sorgulanması gerekmektedir.

Bu acılı günde, Hükümeti sorumluluklarının şuuru içerisinde davranmaya davet ediyor, Yüce Allah’ın aziz milletimize bu acıları bir daha yaşatmamasını temenni ediyorum.

Devlet BAHÇELİ
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı