04.06.2007 - 23 Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri, Seçim Süreci Hakkında Yapmış Olduğu Yazılı Basın Açıklaması
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

 

Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli'nin
Seçim Süreci Hakkında
Yapmış Olduğu Yazılı Basın Açıklaması

4 Haziran 2007

 

 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılacak 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’ni temsil edecek adayların listeleri bugün Yüksek Seçim Kurulu’na verilmiştir.

Tek başına iktidara yürüyen Milliyetçi Hareket’in siyasi kadroları bu suretle Aziz Milletimizin huzuruna çıkmış bulunmaktadır.

Seçimlere Milliyetçi Hareket saflarında katılmak için yoğun ilgi ve teveccüh gösteren çok değerli arkadaşlarımız arasında 550 milletvekili adayının belirlenmesi çok güç bir süreç olmuştur.

MHP’nin adayları teşkilatlarımız ve üyelerimiz arasında yapılan eğilim ve kanaat yoklaması niteliğindeki araştırmalar ve mahallinde yürütülen aynı nitelikteki çalışmalar ışığında merkez yoklaması usulüyle belirlenmiştir.

Aday listelerimizde yer almaları kısıtlı imkânlar nedeniyle mümkün olamayan ve yoğun başvurular arasında yapılması kaçınılmaz olan seçim sonucu arzu ettikleri yerlerde bulunamayan arkadaşlarımızın bu durumu anlayışla karşılayacaklarına eminim.

Önümüzdeki süreçte Milliyetçi Hareket’in inançlı kadroları tek başına iktidar hedefi etrafında kenetlenecekler ve Türkiye’nin kaderini değiştirmek uğrunda verdiğiniz bu kutlu mücadeleye tüm güçleriyle katkıda bulunacaklardır.

Genel seçimlere çok az bir süre kalmıştır. Aziz milletimizin kırkyedi gün sonra sandık başına gidecek ve ülkesinin ve çocuklarının geleceği için tarihi bir karar verecektir.

Milliyetçi Hareket Türk Milletinin engin sağduyusuna, milli bilincine, idrakine, vicdanına ve ortak bir kaderi paylaşarak geleceğe yürüme iradesine sonuna kadar güvenmektedir.

Büyük Türk Milleti vatanının namusuna ve Milliyetçi Hareket’e sahip çıkacaktır.

Türkiye’nin geleceğine kastetmek isteyen hain kuşatmaya, Türk Milletini bir kardeş kavgasına sürüklemeyi amaçlayan karanlık hesaplara ve Türkiye’yi içten çökerterek teslim almaya çalışan sinsi planlara 22 Temmuz günü tek bir cevap verecektir.

Bu cevap da tek başına Milliyetçi Hareket iktidarı olacaktır.

Şimdi Anadolu’yu ayağa kaldırmak zamanı gelmiştir.

Bütün aday arkadaşlarımız bu geceden itibaren seçim çevrelerine gidecekler ve Aziz Milletimizin desteğini ve helalliğini alarak 23 Temmuz sabahı Ankara’ya geleceklerdir.

Yüce Tanrı Türkiye sevdasıyla yola çıkan gönül erlerinden himayesini esirgemeyecek ve onları muzaffer kılacaktır.

 

Dr. Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı