Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle yayımladıkları kutlama mesajı. 1 Mayıs 2012
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle yayımladıkları kutlama mesajı.
1 Mayıs 2012

 

Ülkemizin gelişme ve kalkınma mücadelesinde hayati rol ve önemi olan işçi kardeşlerimizin ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü sevinçle kutluyoruz.

Emeğiyle değer üretmenin, alın teriyle helal kazancının arayışında, çabasında olan milyonlarca çalışanımız bizim için paha biçilemez bir özelliktedir.

İnancım odur ki, değişik meslek ve iş kollarına mensup işçi kardeşlerimizin samimi ve iyi niyetli gayretleriyle sosyal ve ekonomik atalet, var olan tüm engellere rağmen körelecek ve gerileyecektir.

İş hayatının adaletli, özgürlükçü, katılımcı, rekabetçi ve teşvik edici bir iklime ve hüviyete kavuşması; kuşkusuz çalışanlarımızın fedakârlıklarıyla daha da belirgin ve görünür hale gelecektir.

Dayanışmanın güzellikleri, yardımlaşmanın ayrıcalıkları ve kardeşlik bağlarının vazgeçilmezliği işçilerimizin destekleriyle güçlenecek, dolayısıyla zafiyet içinde bulunan toplumsal huzur her şeye rağmen belini doğrultacaktır.

İşçilerimizin çoğalan problemleri, meslek hastalıklarının artışı, iş sağlığı ve iş güvenliğinden kaynaklanan açmazları acilen çözüm beklemektedir.

Her çalışanımızın insan onuruna yakışır bir ücrete ve sosyal güvenliğe sahip olması, muhatap kaldıkları risklerin azaltılması ve kemikleşen endişelerinin giderilmesi mutlak anlamda zorunludur.

Ayrıca 1 Mayıs tarihini kavga ve çatışma için uygun bir zaman aralığı olarak gören gafillere aradıkları imkân ve fırsatı vermemek herkesin sorumlulukları arasındadır.

İşçilerimizi hain amaçlarına alet ederek, kışkırtmaya niyetlenenlere karşı da bilhassa hükümetin dikkat etmesi, yasa dışı grup ve oluşumlara izin ve ortam vermemesi gerekmektedir.

1 Mayıs’ın huzur ve sükûnet içinde kutlanması; işçilerimizin bu özel gününün; ayrımcılığın, ayrıştırmanın ve anarşinin sözcülüğünü yapanlara peşkeş çekilmemesi en büyük dileğimdir.

Toplantı, gösteri ve yürüyüş hakkının demokratik ve hukuk sınırları çerçevesinde gerçekleştirilmesi, el ele, gönül gönüle “Emek ve Dayanışma Günü”nün idrak edilmesi ihtiyacımız olan işbirliği ve sağduyuya büyük katkılar sağlayacaktır.

Bu duygularla, geçmişin elem verici 1 Mayıs hadiselerinden ders ve sonuç çıkarılmasını diliyor, tüm işçilerimizin Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, Cenab-ı Allah’tan aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluk içinde geçirecekleri bir ömür temenni ediyorum.