16.05.2007 - 22 Temmuz 2007 Pazar Günü Yapılacak Olan 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri İçin MHP'ye Aday Adaylığı Başvuruları Hakkındaki Yaptığı Yazılı Basın Açıklaması
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

 

Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli'nin
22 Temmuz 2007 Pazar Günü Yapılacak Olan
23. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri İçin
MHP’ye Aday Adaylığı Başvuruları Hakkındaki
Yaptığı Yazılı Basın Açıklaması

16 Mayıs 2007

 22 Temmuz 2007 Pazar Günü yapılacak olan 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi’ne aday adaylığı başvuru süresi 15 Mayıs 2007 Salı Günü Saat 17.00’de sona ermiştir.

Türkiye için her anlamda bir kader seçimi olacak 22 Temmuz 2007 seçimlerine Milliyetçi Hareket saflarında katılmak için aziz vatandaşlarımızın gösterdiği yoğun ilgi ve teveccühe müteşekkiriz.

Bu ilgi ve teveccüh Milliyetçi Hareket’in Türk Milletinin yegâne gelecek ümidi ve iktidarın yegâne alternatifi olduğunu bir kere daha göstermiştir.

Aday adaylığı için yapılan başvuruların yoğunluğunun yanı sıra, Milliyetçi Hareket’e yönelen değerli arkadaşlarımızın üstün nitelikleri, kariyer, birikim ve tecrübeleri bizler için müstesna bir memnuniyet ve gurur vesilesi olmuştur.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanan seçim takvimi uyarınca Milliyetçi Hareket Partisi’nin merkez yoklaması usul ve esaslarına göre belirlenecek Türkiye’deki bütün seçim çevrelerine ait aday listeleri 4 Haziran 2007 günü YSK’na verilecektir.

Aziz Milletimizin bir çığ gibi büyüyen desteğiyle iktidar yürüyüşünü başlatan Milliyetçi Hareket seçimlere tek başına girecek ve AKP ile tarihi hesaplaşmayı tek başına yapacaktır.

Milliyetçi Hareket şerefli geçmişi, milli vicdanlarda tescil edilmiş olan siyasi kimliği, zamana ve şartlara göre değişmeyen ilkeleri, Türkiye’yi ayağa kaldırmak için gerekli program ve projeleri ve liyakatlı, inançlı ve idealist kadrolarıyla Türk milletinin huzuruna çıkmaktadır.

Milliyetçi Hareket, çıkar lobilerinin kapılarında ve dış merkezlerde meşruiyet kaynağı arama zilletine düşmeden ve hiç kimseye diyet borcu olmadan aziz milletimizden alacağı yetkiyle iktidara gelecektir.

Milliyetçi Hareket’in saflarında Türkiye’nin kurtuluşu mücadelesine katılacak olan bütün değerli arkadaşlarıma çalışmalarında üstün başarılar diliyorum.

Gayret bizden, destek aziz milletimizden, himaye Cenab-ı Hak’tandır.

Yüce Allah’ın bizleri mahcup etmemesi niyazıyla yolumuz açık olsun.

 

Dr. Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı