Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin “Ramazan Bayramı” münasebetiyle yayınladıkları kutlama mesajı. 18 Ağustos 2012
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin
“Ramazan Bayramı” münasebetiyle yayınladıkları kutlama mesajı.
18 Ağustos 2012

 

Yaşadığımız sıkıntı ve sorunlarla iç içe geçen sancılı günlerin ardından özlemle beklediğimiz bayram günlerine buruk bir ruh haliyle de olsa ulaşmış bulunuyoruz.

Mübarek Ramazan ayının nimet ve ibadetlerini idrak ettiğimiz bir aylık süreden sonra bayramla bütünleşmek ve bayram günlerinin coşkusunu derinlerimize çekmek eşsiz bir manevi haz ve değerdir.

Bayram; buluşmanın, barışmanın ve beraberliğin öğütlendiği; küslüğün, dargınlığın ve ayrı düşmenin yerildiği mukaddes bir dönemin adıdır.

Büyükleri hürmetle hatırlamanın, küçükleri içtenlikle sevmenin, her yaş ve düzeyde karşılıklı muhabbet yolları inşa etmenin sırrına bayramla birlikte erişilmektedir.

Gönüllerdeki tortular bayramın içerdiği derin mana sayesinde temizlenmekte, kalplerdeki perdeler ve zihinlerdeki yapay engeller bayram günlerinin tesiriyle ortadan kalkmaktadır.

Temennim bayramın tehdit edilen kardeşliğimizi ve birliğimizi daha da perçinlemesi, karşı karşıya kaldığımız ağır meselelerin üstesinden gelme konusunda güç ve ilham vermesidir.

Ayrıca aziz milletimiz son bir aydır azap ve ıztıraplarla sınanmış, bayrama gelesiye kadar acı ve kayıpları fazlasıyla yaşamıştır.

Maalesef kötülüğü meslek, fitneyi rehber ve şiddeti yöntem olarak belirlemiş kanlı eller ve art niyetliler mukaddes günlerde de boş ve rahat durmamıştır.

Bölücü terör örgütünün cani eylemleri, buna alkış tutarak destek sağlayan ve örgüt propagandasına soyunan kötürüm zihniyetlerin zehir saçan emelleri içinden geçtiğimiz günlerde milletimizi çok olumsuz etkilemiştir.

Görülmektedir ki sözde siyaset yapanlar arasında bile dağlara ve silah tutan kanlı ellere rağbet artmıştır.

Yeni moda olan ön ve yol kesme veya şeklen adam kaçırma stratejisi, bugünlerde şeytani hesapların parlamento zemininde malum simalarla yürütülmeye çalışıldığına işaret etmektedir.

Muhakkak ki aziz milletimiz bu olan biten tüm kötü ve kabul edilemez ihanet oyununun figüranlarını görmekte ve gerekli değerlendirmesini dikkatle yapmaktadır.

Tıpkı bayramlarda olduğu gibi, Türk milleti elele, gönül gönüle verecek ve varlığına saplanmaya çalışılan nifak hançerini kırarak parçalayacaktır.

Bu düşüncelerle; kökeni, mezhebi, inancı ve rengi ne olursa olsun yurdumun her köşesindeki muhterem vatandaşlarımın bayramını tebrik ediyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Komşu coğrafyalarda yaşayan Türkmen kardeşlerimin, Dünya’nın neresinde olursa olsun hali hazırda yaşama mücadelesi veren soydaşlarımın ve zor günler geçiren İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en iyi dileklerimle kutluyor, Cenab-ı Allah’tan esenlikler temenni ediyorum.

Ayrıca vatan ve millet uğruna aramızdan erkenden ayrılan aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet dilerken; tüm şehit analarının, babalarının, eşlerinin ve çocuklarının da bayramlarını dualarımla birlikte tebrik ediyorum.