Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin Bahçeli’nin Üç Aylar’ın Başlaması ve ‘Regaip Kandili’ Münasebetiyle yaptıkları yazılı basın açıklaması. 1 Mayıs 2014
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Kadrolar

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin Bahçeli’nin
Üç Aylar’ın Başlaması ve ‘Regaip Kandili’ Münasebetiyle yaptıkları yazılı basın açıklaması.
1 Mayıs 2014

 

Manevi hayatımızda ayrıcalıklı bir yer ve önemi bulunan mübarek ‘Üç Aylar’a bir kez daha kavuşmanın, yeniden ulaşmanın gönül huzurunu yaşıyoruz.

Bu aylar içinde rahmet, mağfiret ve bereket kapılarının ardına kadar açık olması inananlar adına eşsiz bir fırsat olduğu kadar, yaşanan onca sıkıntı ve karmaşanın yumuşaması için de değerli bir imkân sunacaktır.

Üç aylık mübarek dönemin kanayan, derinleşen ve kangrene dönme emaresi gösteren sosyal, toplumsal ve siyasal yaralarımıza şifa ve umut olması en samimi beklentimdir.

Artan şiddet olayların son bulmasını ve bilhassa minicik bedenleri, körpecik yavrularımızı hedef alan vahşet ve cinayet vakalarının derhal, hemen ve acilen bıçak gibi kesilmesini niyaz ediyorum.

Manevi dirilişe, manevi arınmaya, kardeşliğe ve gerçekçi barış ortamının tesis edilmesine vesile olması dileklerimle aziz milletimizin ve Türk-İslam aleminin mübarek ‘Üç Ayları’nı ve Regaip Kandili’ni dualarımla birlikte kutluyorum.

Özellikle bu gece idrak edeceğimiz Kandil’in birliğimize ve beraberliğimize katkı vermesini, Müslümanların yaşadığı sarsıcı ve hüzün verici hadiselerin sonlanması için bir dönüm noktası olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.