07.10.2007 - Şırnak'ta Meydana Gelen Terör Saldırısı Hakkında Yaptığı Yazılı Basın Açıklaması
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli'nin
Şırnak'ta Meydana Gelen Terör Saldırısı Hakkında
Yaptığı Yazılı Basın Açıklaması

7 Ekim 2007

Devletimizin bağımsızlığı, aziz milletimizin birliği uğruna kahramanca görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarından 13 vatan evladımızın bölücü teröristlerce şehit edilmesini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım.

Bu menfur saldırıdan sonra öncelikli beklentimiz, teröristler ile işbirlikçilerinin bir an önce ele geçirilmesi ve muhtemel yeni terör saldırıları için gerekli tedbirlerin hükümet tarafından acilen alınmasıdır.

Gerek duyulması halinde, yapılacak sıcak takibin sınır ötesini de kapsayacak şekilde ve izin almaksızın icra edilmesi artık meşru hale gelmiş bulunmaktadır. Hiçbir ortaklık veya işbirliği mazereti bir tek vatan evladının hayatından daha kıymetli sayılamaz.

Uzun bir süredir ülkemizi tehdit eden terör örgütünün bu son eylemi Türk milletinin sabrını taşırma noktasına getirmiştir. Siyasal tartışmaların yoğunluk kazandığı bu zamanda, terörle mücadele artık en önemli gündem maddesi olmalıdır.

Bugüne kadar yaptığı yanlışlarla bölücü heveslerin cesaret ve ilham kaynağı olan hükümet, yalnızca terör eylemlerinin değil, siyasallaşma çabalarının da birinci derecede sorumlusudur.

Aziz milletimiz hükümetten bölücülük ve terörle mücadelede etkin, kararlı ve kalıcı bir icraat beklemektedir. Bu icraatın gecikmesi halinde kapatılması mümkün olmayan derin yaraların açılacağı, milli birlik ve bütünlüğümüzün zedeleneceği çok tehlikeli yeni bir sürece girildiği anlaşılmaktadır.

Bu elim hadiseyi nefret ve şiddetle kınıyor, aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailelerine, aziz milletimize ve silah arkadaşlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.Dr. Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı