05.03.2008 - Son Gelişmeler Hakkında Yaptıkları Yazılı Basın Açıklaması
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin
Son Gelişmeler Hakkında Yaptıkları Yazılı Basın Açıklaması

5 Mart 2008

 

Milliyetçi Hareket Partisi, milli ve manevi değerlerimiz ve Türkiye’nin itibarının korunması konularında özel hassasiyetleri olan ve bu hüviyeti ile kırk yıldır siyaset sahnesinde şerefle görev yapan bir siyasi kuruluştur.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye’nin milli birliğini ve toprak bütünlüğünü hedef alan kanlı terörle mücadele konusundaki milli duruşu da aziz milletimiz tarafından çok iyi bilinmektedir.

Bu amaç ve hedefler doğrultusunda başta Türkiye’nin milli güvenliğini ilgilendiren konular olmak üzere iç ve dış gelişmeler hakkında görüşlerini açıklaması, hiç kimseyle tartışmayacağı demokratik bir hakkıdır.

TBMM’nin 17 Ekim 2007 tarihinde verdiği yetkinin amacı Kuzey Irak’tan kaynaklanan terör tehdidinin bitirilmesidir.

Kanlı terörün yurtiçinde ve yurtdışında kökünün kazınması Türk Milleti’nin ortak beklentisidir.

Bu konuda gerekli siyasi iradeyi göstermek ve bunun için gereken bütün tedbirleri almaktan sorumlu olan hükümettir.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu konudaki siyasi değerlendirmelerinin muhatabı ve bu konuda cevap verecek durumda olan da siyasi sorumluluk taşıyan hükümettir.

Hiç kimse, muhatabı olmadığı konularda durumdan vazife çıkarmaya çalışmamalıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi, bu konudaki görüş ve değerlendirmelerini bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de aziz milletimizle gerekli gördüğü şekilde paylaşacaktır.

Bu konuda ne söylediysek, bugün de bunların arkasında olduğumuzu herkesin bilmesinde yarar bulunmaktadır.

Milliyetçi Hareket’in ne dediği iyi okunmalı, doğru anlaşılmalı ve sağlıklı bir biçimde değerlendirilmelidir.

Bu bakımdan, Milliyetçi Hareket Partisi'nin yersiz ve yakışıksız benzetmelerle yapılan anonim ithamların muhatabı olması hiçbir şart altında kabul edilemeyecektir.

Görevi ve konumu ne olursa olsun hiçkimse Milliyetçi Hareket Partisi’ni hainlerden daha fazla ülkesine zarar veren bir kurum olarak takdim etme hakkını kendisinde göremeyecektir.

Herkes ve her kurum görev ve sorumluluğunun bilinci içinde olmak, bu sınırlar içinde kalmak ve buna göre hareket etmek durumundadır.

Dr. Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı