21.06.2008 - A Milli Futbol Takımımızın Euro2008’de yarı finale kalması münasebetiyle göndermiş oldukları kutlama mesajı
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin
A Milli Futbol Takımımızın Euro2008’de Hırvatistan’ı yenerek
yarı finale kalması münasebetiyle Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu,
TFF Başkanı Hasan Doğan ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’e
göndermiş oldukları kutlama mesajı

21 Haziran 2008

Futbol Milli Takımımızın Euro 2008 Kupası’nda Hırvatistan’ı yenerek yarı finale kalmış olmasından duyduğum büyük gururu ve memnuniyeti bildirirken; aziz milletimizi büyük bir sevince ve heyecana boğan milli takımımızın tüm elemanlarını, Futbol Federasyonumuzun değerli mensuplarını ve emeği geçenleri kutluyorum.

Türk milletine yakışır bir vakar, cesaret, fedakârlık ve centilmence mücadele ile bir futbol oyunu icra eden milli takımımızın bu tavrını koruması ve başarılarını milletimize final ve nihayetinde şampiyonluk getirerek sürdürmesini diliyorum.

Bu vesileyle, sporun özünde olan, dostluğun, kardeşliğin pekiştirilmesi yolunda centilmence mücadele ruhunun mutlaka korunması, sevinçlerimizin taşkınlıklara varmadan, üzüntülere sebebiyet vermeden yaşanması gerektiğinin önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Şahsınızda, aziz Türk Milleti’ne bu muhteşem sevinç, gurur ve heyecan tablosunu armağan eden tüm futbolcularımızı, teknik elemanlarımızı, emeği geçenleri bir kez daha yürekten kutluyor, en içten sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

Dr. Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı