11.08.2008 - Artan Terör Saldırıları Hakkında Yaptığı Yazılı Basın Açıklaması
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin
Artan terör saldırıları hakkında yaptıkları basın açıklaması
11 Ağustos 2008

Son dönemde kanlı terör saldırılarının hız kazanması ve tüm ülke sathına yayılması herkesin üzerinde çok iyi düşünmesi gereken endişe verici bir gelişmedir.

İstanbul Güngören’de masum sivil halkı hedef alan bombalı terör eylemi, Elazığ’da Jandarma karakoluna yapılan saldırı, Hatay Emniyet Müdürlüğü’ne patlayıcı madde konulması ve son olarak Erzincan Kemah ilçesinde askeri konvoyumuzun maruz kaldığı ve 9 Türk Silahlı Kuvvetleri mensubunun şehit olduğu mayın saldırısı, bölücü terörün son iki haftalık acı bilançosudur.

Türk milletini derin acılara boğan ve infiale sevk eden bu hain saldırıları şiddet ve nefretle kınıyorum.

Elazığ ve Erzincan’da şehit olan evlatlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.

Türkiye’nin milli birliğine ve ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kastetmeyi amaçlayan hainler çok iyi bilmelidir ki, Türk milletinin azim ve kararlılığı karşısında alçak emellerine hiçbir şart altında ulaşamayacaklar ve kendilerini bekleyen hazin akıbetten kurtulamayacaklardır.

Türkiye’yi altı yıla yakın bir süredir yöneten AKP iktidarı da, kanlı terörün ve etnik bölücülüğün son dönemde yeni boyutlar kazanmasının nedenleri ve bundaki vebal ve siyasi sorumlulukları hakkında acilen dürüst ve namuslu bir değerlendirme yapmak durumundadır.

Türk Milleti’nin AKP hükümetinden beklediği, siyasi hesaplarla ve dış mihrakların dayatmalarıyla Batılı değerler adına etnik bölücülüğe cesaret ve cüret kazandıracak gaflet politikalarını terk etmesi ve terörle etkin mücadele için gereken bütün tedbirleri bir an önce almasıdır.

Türkiye’de bir kardeş kavgasına zemin hazırlamak ve etnik bölücülüğün siyasi hedeflerine şiddet yoluyla ulaşmak amacıyla hız kazanan hayâsız tahrikler ve saldırılar karşısında aziz milletimizin sükûnetini koruması büyük önem taşımaktadır.

Türk milletinin başı sağ olsun.

Dr. Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı