16.10.2008 - Hakkâri ili Kavaklı bölgesinde güvenlik güçlerimize yapılan alçak terör saldırısı münasebetiyle yayınladıkları başsağlığı mesajı
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin
Hakkâri ili Kavaklı bölgesinde güvenlik güçlerimize yapılan
alçak terör saldırısı münasebetiyle yayınladıkları başsağlığı mesajı

16 Ekim 2008

 

Hakkâri ili Kavaklı bölgesinde 15 Ekim 2008 günü yapılan bir operasyon sırasında, bölücü hainlerin saldırısı sonucunda beş güvenlik görevlimizin şehit olması bir kez daha hepimizi derin bir üzüntüye sevk etmiştir.

Açtıkları fitne ve ateş çukurunda yok olmaya mahkûm olan bölücü mihrakların bu eylemleri, tam anlamıyla aziz milletimizin sabrını tüketme noktasına getirmiştir.

Kanlı terör örgütü, hepimizce malum odaklardan aldığı cesaret ve güçle; bin yıllık kardeşlik hukukumuzun kadük haline gelmesi için her yolu denemektedir.

Türkiye’yi yöneten siyasi partinin; milli hasletlere uzak ve yabancı olması, yıkıcı ve bölücü mihrakları müsamaha ile karşılaması, terörizme karşı yapılan mücadelenin kararlılığını ve icrasını ziyadesiyle zedelemektedir.

Herkes şunu iyi çok bilmelidir ki; bölücü hainler ve yardım ve yataklık yapan yardakçıları döktükleri her şehit kanının hesabını mutlaka vereceklerdir.

Bu hususta büyük Türk milleti müsterih olmalıdır.

Kahramanca mücadele ederek, topraklarımıza hain emellerin ulaşmasına engel olurken şehit düşen evlatlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diler; milletimize, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sabır ve başsağlığı temenni ederim.

Dr. Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı