24.11.2006 - 8. Olağan Büyük Kongre Sonrası Yayınlamış Oldukları Teşekkür Mesajı
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

 

Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli'nin
8. Olağan Büyük Kongre
Sonrası
Teşkilatlara Göndermiş Oldukları Teşekkür Mesajı

24 Kasım 2006 


Aziz Dava Arkadaşım,

19 Kasım 2006 tarihinde gerçekleşen Milliyetçi Hareket Partisi 8. Olağan Büyük Kongresi partimize yakışan bir vakar ve disiplin içinde, çok yüksek bir katılım ve büyük bir başarı ile tamamlanmıştır.

Kongremiz, 2023 yılında ulaşmayı hedeflediğimiz “Lider Ülke Türkiye” ülküsüne olan kararlılığımızın ve partimizin tek başına iktidarına olan inancımızın vurgulandığı ve tazelendiği kutlu bir toplantı olmuştur.

Milliyetçi Hareket, dünyada meydana gelen değişmeleri, Türkiye üzerindeki risk ve tehditleri, iktidarın tahribatını, milliyetçilerin meselelere bakışını ve çözüm tarzını bir kez daha değerlendirme ve kamuoyu ile paylaşma fırsatını da bu toplantı ile bulmuştur.

Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden bu önemli güne şahit olmak ve damgasını vurmak amacıyla Başkentimiz Ankara’ya koşan partililerimizin gösterdikleri ülkücü irade, Milliyetçi Hareket Partisi’ni iktidara taşıyacak kadroları da belirlemiştir.

Kongrede yaşanan çoşku, aziz milletimizin geleceğini yakından ilgilendirerek milli bir duruşun sergilenmesi için bir fırsat ve Türkiye’nin onurlu geleceği için gösterilecek kararlılığın da bir işareti olmuştur.

Bir tarihi şölen ortamında yapılacağı inancı ile bütün üst kurul delegelerimize, ülküdaşlarımıza ve aziz vatandaşlarımıza yönelik yaptığımız davet büyük bir ilgi ile karşılanmış ve yüksek bir katılım ile çağrımız, ne mutlu ki teveccüh bulmuştur.

Bu itibarla, yalnızca Milliyetçi Hareket Partisi açısından değil aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği bakımından da büyük önem taşıyan 8. Olağan Büyük Kongremizin, milletimizin çok yoğun ilgisi ile karşılaşmış olması hepimize gurur, mutluluk ve heyecan vermiştir.

Toplantı sonrasında, milletimizin ve partililerimizin en samimi duygu ve düşüncelerini sesli veya yazılı olarak yansıtan ve Genel Merkezimize ve taşra teşkilatlarımıza kadar ulaşan binlerce tebrikât ve çok sayıda ziyaret kongremizin kamuoyunda beklenen uyarı ve etkiyi gerçekleştirmiş olduğunun en güzel işaretidir.

Kongre’den yükselen Türk milliyetçilerinin sesi ve fikri, vatanın her köşesinde yankı bulmuş, on binlerce vatandaşımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin tek başına iktidar duruşunun aktif takipçisi ve katılımcısı olmuştur.

Bu aşamadan sonra partimize ve partililerimize düşen sorumluluk, yaklaşan genel seçimlere tam bir hazırlık ve tüm vatandaşlarımıza ulaşmış olarak seçim gününe varmak olmalıdır.

Kongremiz sonucunda halkımızda, partimize yönelen dikkatin ve yakınlaşmanın sürekliliğini sağlayarak, bu samimi duyguları sıcak ve güncel tutacak ilişkiler ağının tesisi ve nihayetinde kucaklaşmanın gerçekleşmesi önümüzdeki seçim sürecinin yegâne hedefidir.

Milliyetçi Hareket Partililer, kongrede gösterdikleri irade ile millet vicdanında dalga dalga büyüyen milliyetçiliğin önünde hiç bir engelin durmasına asla izin vermeyeceklerini, yaklaşan iktidarla beraber hesap sorma gününün de müjdelendiğini tescil etmişlerdir.

Kongre’nin anlamına uygun olarak, kutlu davaya emek ve gönül vermiş ülküdaşlarımızla ve aziz milletimizle başlayan “kucaklaşma”nın artarak sürmesi önceliğimizdir.

Bu konuda da bundan önce olduğu gibi, tahrik ve tuzaklara, fitne ve fesada aldırmada uyanık olmak; engellere takılmadan tek başına iktidar hedefinden sapmamak, dikkat edeceğimiz en önemli husustur.

Kongreden sonra ortaya konan muhteşem sonuç ve verilen mesaj dava arkadaşlarımın eseridir. Bu eserin tamamlanması milliyetçi kadroların genel seçimde tek başına iktidara gelmesi ile mümkün olacaktır. 

Büyük Kongrede ortaya çıkan yüksek heyecan ve fikirlerden anlaşılmıştır ki, tek başına iktidara olan inancımız tamdır.

Bu vesile ile, kongre öncesi süreçte ve kongrede yüksek bir sorumluluk ahlâkıyla ve fedakârca hareket ederek, ülkücü iradeye tecelli imkanı veren bütün dava arkadaşlarıma en içten duygularımla şükranlarımı sunuyorum.

Bu anlamlı buluşmayı düzenleyen, katılan, izleyen veya nerede olursa olsun yürekleri milliyetçi-ülkücülerle beraber atan bütün gönül ve dava arkadaşlarıma ve umutla partimizin iktidarını bekleyen her vatandaşıma saygılarımı sunuyorum.

8. Olağan Büyük Kongremizin neticesinin devletimize, milletimize, demokrasimize, davamıza, Türk ve İslam dünyasına ve insanlığa hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

Dr. Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı