28.03.2009 - Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatı nedeniyle yayımladıkları başsağlığı mesajı
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatı nedeniyle
yayımladıkları başsağlığı mesajı
28 Mart 2009

 

Seçim çalışmaları esnasında vuku bulan elim bir helikopter kazasının ardından yaklaşık olarak üç gündür sürdürülen aramalar sonucunda Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı, Sivas Milletvekili ve Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberinde bulunan heyetin Hakkın rahmetine kavuşmuş olduklarını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum.

Hayatının son anına kadar yüreği ülkesi ve milleti için çarpan; inançlı ve ilkeli siyasi mücadelesini sabırla ve kararlılıkla sürdüren Merhum Yazıcıoğlu'nun vefatı ile Türk milleti çok değerli bir evladını, siyasetimiz ise büyük bir Türk milliyetçisini kaybetmiştir.

Milletimizin beka sorunu yaşadığı dönemlerde aldığı yüksek sorumluluk ve inisiyatif; ülkü ve kader birliği yaptığı dava arkadaşıyla beraber verdiği eşsiz mücadele ile meşakkat, çile ve şerefle dolu aziz hatıraları gönüllerimizde ilelebet yaşayacaktır.

Şahsım ve Milliyetçi Hareket Partisi adına, kazanın akabinde olumlu bir haberi son ana kadar ümitle bekleyen büyük Türk milletinin ve Büyük Birlik Partisi camiasının ve ailelerinin acılarını ve üzüntülerini yürekten paylaşıyorum.

Kazada hayatlarını kaybeden dava arkadaşımız Muhsin Yazıcıoğlu'na, BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ'a, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı'ya, Belediye Meclis Üyesi Adayı Murat Çetinkaya'ya, İHA muhabiri İsmail Güneş'e ve pilot Kaya İstektepe'ye Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.

Büyük bir sevdalısını ve gönül adamını Hakka uğurlayan aziz Türk milletine, Büyük Birlik Partisi mensuplarına ve kederli ailelerine sabır, metanet ve başsağlığı diliyorum.

Mekânları Cennet olsun, nur içinde yatsınlar.

Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı