14.11.2006 - Milliyetçi Hareket Partisi'nin 8.Olağan Büyük Kongresine Davet Mesajı
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

 

Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli'nin
Milliyetçi Hareket Partisi'nin
8. Olağan Büyük Kongresi'ne
Davet Mesajı

14 Kasım 2006 


Aziz Türk milleti,

Tek başına iktidar hedefine doğru yol alan Milliyetçi Hareket Partisi’nin 8. Olağan Büyük Kurultayı’nın, çok yüksek bir katılımla ve muhteşem bir heyecanla, partimizin onurlu tarihine yakışır bir şekilde icrasına yönelik hazırlıklar tamamlanmıştır.

Bu kongre, yalnızca Milliyetçi Hareket Partisi açısından değil aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği bakımından da büyük önem taşımaktadır.

Kongremiz, 2023 yılında “Lider Ülke Türkiye” hedefine giden sürecin yapı taşlarının döşeneceği “milli şahlanış ve kararlılık toplantısı” olacaktır.

Kongrede tecelli edecek yüksek irade, Milliyetçi Hareket Partisini “Tek Başına İktidara” taşıyacak seçim sürecini ve 23. dönem parlamento yapısını şekillendirecek kadroların oluşumunu da sağlayacaktır.

Bu kongre, sadece partimize ilişkin konularda ülkücü iradenin tecellisi ile sınırlı kalmayacak, aynı zamanda aziz milletimizin geleceğini de çok yakından ilgilendirecek milli bir kararlılığın ve duruşun ortaya konulmasına sahne olacaktır.

Türk milletinin bekasında ve Türkiye’nin onurlu geleceğinde söz sahibi olmak gibi tarihsel bir sorumluluğa katılarak bu kutlu heyecanı yerinde yaşamak her milliyetçinin, her vatanseverin, her ülkücünün milli görevi olmalıdır.

Cumhuriyetimizin kuruluşu ile taçlanan Milli Mücadelenin yapıldığı dönemlerde, Anadolu’nun nezih beldelerinde gerçekleşen ve sonuçları itibariyle bizlere muhteşem bir gelecek hazırlayan tarihi toplantıların günümüzdeki bir benzerini, demokratik gelenek içinde huzur ve barış ortamında gerçekleştirerek milletimizi kucaklamak amacındayız.

Büyük Kurultayımız sevgi ve saygıya dayalı, demokratik bir yarışma ve siyasal bir rekabet ve heyecan içinde gerçekleşecek, geleceğimizde söz sahibi olmak isteyen Türkiye Sevdalıları için müstesna bir buluşma ve kucaklaşma vesilesi olacaktır.

Türkiye ve Türk milleti için hayati önem verdiğimiz bu tarihi kongremiz, asil dava arkadaşlarımıza yakışır bir olgunluk, disiplin ve vakar içinde; Türk milletinde heyecan ve umut, ihanet odaklarında kaygı ve karamsarlık uyandıracak mesajlarla yüklü olarak çok yüksek bir katılımla icra edilmelidir.

Kongremize, salonda ve salon dışında gösterilecek yoğun ve yüksek teveccüh bir yandan milliyetçiliğin gür sesini tüm dünyaya yansıtacak, diğer yandan ise Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde oynanmak istenen küresel senaryoları boşa çıkartarak karanlık odakların gizli emellerine ağır bir darbe indirecektir.

Yapılacak Büyük Kongremizin heyecanı Başkent Ankara’dan kabaran bir coşku seli halinde tüm Türkiye’ye dalga dalga yayılacak, dostlarımıza güven verecek, hain ve işbirlikçilerde kaygı uyandıracak bir “Türkiye duruşu” ve “milli şahlanış” ile geleceğe damgasını vuracaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 8. Olağan Büyük Kongresi’nin yapılacağı 19 Kasım 2006 Pazar günü Cumhuriyetimizin Başkenti Ankara’nın, yüz binlerin katılımıyla büyük ve heyecanlı bir kaynaşmanın, millet sevgisi ile buluşmanın, güçlü ve lider Türkiye için yükselen umutların adresi olacağına inancım tamdır.

Bu itibarla, bir tarihi şölen ortamında yapılacak olan Büyük Kongremize, yüksek iradelerini göstermek üzere üst kurul delegelerimizin tamamını, bu iradeye katılmak ve paylaşmak üzere bütün dava arkadaşlarımızı ve bu kutlu güne tanık olmak üzere Türkiye’nin her yöresindeki aziz vatandaşlarımı davet ediyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin “Tek Başına İktidar” kurultayını onurlandırınız ve kutlu geleceği birlikte oluşturmanın gururunu Türkiye sevdalıları ile beraberce paylaşınız. Milletimizin inanç ve kararını Türkiye’ye ve Dünya’ya haykırmak üzere, Başkentimiz Ankara’da buluşarak Türkiye’nin ve Türk milletinin geleceğinde söz sahibi olunuz.

Bu vesile ile 19 Kasım günü gerçekleşecek çok anlamlı buluşmadan doğacak olan milliyetçi iradeyi aziz milletimize müjdeliyor, 8. Olağan Büyük Kongremizin devletimize, milletimize ve davamıza hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

 

Dr. Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı