10.05.2009 - Anneler Günü münasebetiyle 10 Mayıs 2009 Pazar günü yapmış oldukları yazılı basın açıklaması
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin
10.05.2009 - Anneler Günü münasebetiyle
 yapmış oldukları yazılı basın açıklaması
10 Mayıs 2009

Varlığımızı borçlu olduğumuz; sevginin, şefkatin, sabrın eşsiz timsalleri olan annelerimizin, üzerimizdeki emeklerinin ne denli büyük olduğu sağduyulu herkes tarafından takdir edilecektir.

İlk doğduğumuz anda bizi karşılayan, sarmalayan ve her türlü tehlikeye karşı koruyan değerli annelerimizin fedakârlıkları, özverileri tartışmasız çok büyüktür.

Yemeyen yediren, içmeyen içiren annelerimizi sadece bugünle sınırlı bir şekilde hatırlamanın onlara yapılacak en büyük hata olacağını elbette biliyoruz.

Annelerimize yılın her gününde hak ettikleri saygı, iltifat, sevgi ve güler yüz fazlasıyla gösterilmeli, onlara karşı kırıcı ve incitici tavır ve davranıştan mutlaka uzak durulmalıdır.

Karşılıksız sevmenin yegâne temsilcileri olan annelerimiz, aynı zamanda geleceğimizin teminatı, milletimizin maddi varlığının güvencesi, birlik ve bütünlük içinde yaşayabilmemizin en önemli manevi kaynaklarındandır.

Toplumsal hayata aktif olarak katılmadan önce, başlangıç itibariyle annelerimizin öğretmiş ve göstermiş olduğu davranış kalıpları ve değerlerle bütünleştiğimiz bir gerçektir.

Aynı zamanda kendi dışımızdaki olaylara bu çerçeveden baktığımız düşünüldüğünde; yetişme çağında verilecek terbiye ve eğitimin, insanımızın daha sonraki çağlarında, kişilik ve hayatı anlamlandırma konusunda önemli katkıları olacağı kolaylıkla anlaşılabilecektir.

Gözlerindeki parıltı, kalplerindeki güzellik, sözlerindeki hikmetle birlikte her şeyden sakınarak bizleri büyüten annelerimizin kıymetlerinin daha fazla bilinmesi en öncelikli temennimdir.

Duygu ve düşüncelerimizin şekillenmesinde, kişiliğimizin oluşmasında, zihniyetimizin sağlıklı olmasında ve sorunlara dair değerlendirmelerimizde olgun bir bakış açısı elde etmemizde vazgeçilmez katkıları olan muhterem annelerimizin "Anneler Günü'nü" kutluyorum.

Bu vesileyle her şeyin en güzeline layık olduğuna inandığım annelerimize içtenlikle saygılarımı sunuyor, Cenab-ı Allah'tan hepsine sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.


Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı