29.10.2006 - "Milliyetçi Hareket Partisi 8. Olağan Büyük Kongresi"nin 19 Kasım 2006 Tarihinde Yapılması İle İlgili Olarak Yayınladıkları Mesajı
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

 

Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli'nin
“Milliyetçi Hareket Partisi 8. Olağan Büyük Kongresi”nin
19 Kasım 2006 Tarihinde Yapılması İle İlgili Olarak Yayınladıkları Mesajı

29 Ekim 2006

Büyük Türk Milleti,

Milliyetçi Hareket Partisi 8. Olağan Büyük Kurultayı’nın 19 Kasım 2006 tarihinde gerçekleştirilmesi kararlaştırılmış ve tüzük gereği işlemler tamamlanarak partimiz tarafından yasal başvuru yapılmıştır.

Milliyetçi Hareket Partililer, 2006 yılı içerisinde Türk milliyetçilerine yakışır bir siyasi olgunluk göstererek il ve ilçe kongrelerini tamamlamış ve Büyük Kurultay’da partimizi Tek Başına İktidara ulaştıracak kadroları seçme aşamasına gelmişlerdir.

Büyük Kongremiz, Türk milleti ortak paydasında buluşan tüm vatanseverlerin Türkiye’mizi yeniden ayağa kaldırmak ve onu yeniden saygın ve onurlu mevkiine çıkarmak için gönül ve ülkü birliği yapacakları kucaklaşma günü olacaktır.

Bu kongre, ağır sorunlar altında bunalan ülkemizin ve aziz milletimizin kurtuluş ışığı olacak ve tek başına iktidara giden yolda çok önemli bir dönüm noktasını teşkil ederek geleceğimize damgasını vuracaktır.

  Erken ya da zamanında genel seçimlerin yaklaştığı önümüzdeki süreçte milletimiz, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 23. dönem temsilcilerini parlamentoya göndererek Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümü olan 2023’yılında “Lider Ülke Türkiye” hedefinin ilk aşamasını gerçekleştirecektir.

  Milliyetçi Hareket Partililer kurultay’da gösterecekleri irade ile bir yandan ülkemiz için kaybedilmiş yılların tahribatını telafi edecek 23.dönem parlamento kadrosunun belirlenmesinde rol oynarken diğer yandan ülkemizi 2023 yılına taşıyacak vizyonun kilometre taşlarını döşeyeceklerdir.

Bu açıdan kongremizin alacağı tarihi kararlar Türkiye’nin üç dönem parlamento aritmetiğini ve siyasal yönünü belirleyeceği gibi, ülkemizin çeyrek asırlık geleceğinde şekillendirici rol oynayacaktır.

Milliyetçi Hareket Partililer kurultayda verecekleri tarihi kararlarla milletimizin geleceğinde söz sahibi olmanın gurur ve mutluluğunu yaşayacaklardır.

Büyük Kurultay, milletimizden aldığımız sevgi ve saygıya dayalı hasletlere uygun, demokratik bir yarışma ve heyecan içinde, Türk Milletini ve Türk milliyetçiliğini esas alan bir siyasi rekabet ortamında gerçekleşecektir.

Küresel gelişmelerin aleyhimize şekillendiği, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölgesel güç olmaktan çok uzaklaştığı bir dönemde yaşadığımız buhranın yegâne çıkış noktası onurlu, kararlı ve milli politikalar izleyen Milliyetçi Hareket Partisinin tek başına iktidarından geçmektedir.

Gücünü büyük Türk milletinin binlerce yıllık milli kültür birikiminden ve millet sevgisinden alan partimiz her geçen gün bir çığ gibi büyümektedir.

Milli bekamız için sunduğumuz mesajları tüm engellemelere rağmen, değerlendirmeye alan halkımız, gerçekleri görmeye ve teveccühünü yoğun bir şekilde Milliyetçi Hareket Partisinden yana kullanmaya başlamıştır.

Bir yandan partimizin dayatmalar karşısındaki dik duruşu ve politikaları, diğer yandan ise iktidarın taviz ve teslimiyete dayalı ilkesiz politikalarının neticesi yoğunlaşan milliyetçilik duyguları ve vatana sahip çıkma heyecanı aziz milletimizi Milliyetçi Hareket Partisinde kucaklaşmaya yöneltmiştir.

Ancak toplumsal kucaklaşmanın ve milliyetçilerin milli meselelerin çözümünde inisiyatif almaya başlamasının içte ve dışta rahatsız olan çeşitli güç odaklarını da harekete geçirdiği anlaşılmaktadır.

Kurultay’a giden süreçte, Türkiye üzerinde oynanan oyunlar partimiz üzerinde de oynanmak istenmiş, iç ve dış odakların Milliyetçi Hareket Partisini yürümekte olduğu tek başına iktidar hedefinden uzaklaştırma çabaları yoğunluk kazanmıştır.

Ancak büyük Türk milleti, iktidar tarafından önüne konulan karanlık Türkiye tablosunun getireceği felaketin farkına varmış, ülke ve millet sevgisi ile dolu yürekleri ile Milliyetçi Hareket Partisini kucaklayarak oynanan oyunları boşa çıkarmıştır.

Tüm tahrik, eleştiri, itham ve dedikodulara rağmen, vakur, olgun ve kararlı duruşunu muhafaza eden Milliyetçi Hareket Partisinin tercihlerinde ve siyasetinde ne kadar haklı olduğu millet vicdanında görmeye başladığı teveccüh ile bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Gelinen bu aşamada, milliyetçiliği bir siyasal yönetim ve yaşama projesi kabul eden Milliyetçi Hareket Partisi milletimizin ağır sorunlarını omuzlayacak ve çözecek tek alternatif siyasal harekettir.

Bu açıdan, saflarımızı sıklaştırarak Türkiye'nin geleceğine Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında sahip çıkmak hepimiz için hem tarihi bir görev ve sorumluluk, hem de bağımsızlığımıza yönelik küresel oyunları bozabilmek için stratejik bir zorunluluk haline gelmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisinin tek başına iktidarı, parçalanmaya çalışılan üniter yapının ve milli kimliğin siyasal güvencesi, her yönden esen küresel tahribat ve dayatmalara karşı devlet ve millet onuru ile menfaatlerinin korunmasının yegâne aracıdır.

Önümüzdeki dönem, Cumhuriyetimizin kuruluş yıllarında olduğu gibi milliyetçiliği siyasetin ve kalkınmanın merkezine yerleştirerek toplumsal yaraların kapatılması, bunun sorumlusu olan mevcut iktidar sahiplerinden de hesap sorulması için tarihi bir fırsatı sunmaktadır.

Türkiye’ye ve Türk milletine verebileceği hiçbir şey kalmayan iktidarın, çevresindeki menfaat gruplarının alkışlarıyla bugüne kadar büyüterek getirdiği siyasal, sosyal ve ekonomik riskleri göğüsleyerek milli bir onarım ve yeniden inşa sürecini başlatacak yegâne güç Milliyetçi Hareket Partisi‘dir.

Bir kurtuluş yolu arayan herkesin vereceği destek ile Türk milliyetçiliğinin bir asırlık fikri olgunluğu ve partimizin 40 yılı aşan siyasal birikimi bunu sağlayacak güçtedir.

Büyük Kongremiz, 2023 yılında “Lider Ülke Türkiye” hedefinin ilk basamağı alan “Tek başına İktidar”a giden yol haritasında milli kararlılık, milli doğruluş ve milli kucaklaşma kurultayı olacaktır.

Türkiye’miz için dönüm noktası olacağına inandığımız Büyük Kurultay’ımızda başta 40 yılı aşan mücadelenin fedakâr temsilcileri ve sahibi olan dava arkadaşlarımız olmak üzere bütün milletimizi görmek ve onlarla kucaklaşmak istiyoruz.

Bu nedenle 19 Kasım 2006 Pazar günü Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek 8.Olağan Büyük Kurultayımıza aziz milletimizi davet ediyoruz.

Bu anlamlı buluşmayı büyük Türk milletine gururla müjdeliyor, 8. Olağan Büyük Kongremizin devletimize, milletimize, demokrasimize, davamıza, Türk ve İslam dünyasına ve insanlığa hayırlı olmasını Yüce Allah’tan diliyoruz.

 

Dr. Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı