10.11.2009 - “Sonsuza Kadar Var Ol Türkiye” 9. Olağan Büyük Kurultayı nedeniyle parti teşkilatlarına gönderdikleri kutlama ve teşekkür mesajı.
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin,
“Sonsuza Kadar Var Ol Türkiye” 9. Olağan Büyük Kurultayı nedeniyle
parti teşkilatlarına gönderdikleri kutlama ve teşekkür mesajı
10 Kasım 2009

 

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 9. Olağan Büyük Kurultayı 8 Kasım 2009 tarihinde yapılan muhteşem bir coşku ve katılımla gerçekleşmiştir.

Türkiye’mizin her yöresinden büyük bir heyecan ve inançla gelen Türkiye Sevdalıları hasretle birbirleriyle kucaklaşmışlardır ve milletimizin geleceğine yönelik yeni bir sayfayı hep birlikte açmışlardır.

Tarihimizi, kültürümüzü, insanımızı ve davamızı tüm dünyaya haykırmışlar, bu köklü eseri bin yıl içinde can vererek, emek dökerek, gönül katarak adım adım oluşturmuş ecdadımızı, fikir, şuur ve inanç pınarlarımızı bir kez daha yad etmişlerdir.

Ve hepsinden önemlisi, bizi bugüne kadar getiren, bugün var olmamızı sağlayan aziz şehitlerimizi ve muhterem gazilerimizi sahiplenmiş ve incinmiş kalplerini onarmak istemişlerdir.

Kongrede yaşanan coşku, aziz milletimizin geleceğini yakından ilgilendirerek milli bir duruşun sergilenmesi için bir fırsat ve Türkiye’nin onurlu geleceği için gösterilecek kararlılığın da bir işareti olmuştur.

Tamamen demokratik yarış ortamında, milliyetçi-ülkücü iradenin tecellisi için, partimizin vakarına uygun, ahlak ve namusu öne çıkaran, siyasi hedeflere yoğunlaşarak yaz boyunca il ve ilçelerimizde yaptığımız başarılı kongreler nihayetinde Büyük Kurultayımızla taçlanmıştır.

Milliyetçi Hareket Partililer, kongrede gösterdikleri irade ile millet vicdanında dalga dalga büyüyen milli heyecanın önünde hiç bir engelin durmasına asla izin vermeyeceklerini, yaklaşan ulaşacakları tek başına iktidarla beraber hesap sorma gününün de müjdelendiğini tescil etmişlerdir.

Yalnızca siyasi tarihimize değil, milletimizin kötü giden talihine de damga vuracak bu kutlu toplantımız, aylardan beri bu hedefe ulaşmak için emek veren, alın teri döken ve mücadele eden siz değerli dava arkadaşlarımın muazzam eseri ve muhteşem sonucudur. Ne kadar iftihar etsek azdır.

Kurultayımızdan sonra, milletimizin ve partililerimizin en samimi duygu ve düşüncelerini yansıtan binlerce tebrikât ve çok sayıda ziyaret ve yoğun teveccüh, kongremizin beklenen duruşu ve etkiyi gerçekleştirdiğinin en güzel işareti olmuştur.

Kongremizin  “Sonsuza kadar ‘Var Ol’ Türkiye” duruşunun anlamına da uygun olarak, köken, yöre ve mezhep ayırmaksızın aziz milletimizle başlayan “kucaklaşma”nın artarak sürmesi önceliğimizdir.

Bundan önce olduğu gibi, tahrik ve tuzaklara, fitne ve fesada aldırmadan, uyanık olmak ve yükselişimizi durdurmaya yönelik engellere takılmadan tek başına iktidar hedefinden sapmamak, önümüzdeki dönemde dikkat edeceğimiz en önemli husustur.

Bu aşamadan sonra partimize ve partililerimize düşen ilk hedef ve sorumluluk, erken veya zamanında ne zaman olursa olsun yapılacak ilk genel seçimlere tam bir hazırlık ve bütün vatandaşlarımıza ulaşmış olarak tek başına iktidar inancıyla seçim gününe varmak olmalıdır.

Bu vesile ile Büyük Kurultay’da ve Kurultay’la sonuçlanan siyasal süreç boyunca, yüksek bir sorumluluk ahlakıyla ve fedakârca hareket ederek, milliyetçi-ülkücü iradeye tecelli imkanı veren bütün dava arkadaşlarıma ve muhterem ailelerine en içten duygularımla şükranlarımı sunuyorum.

Bu anlamlı buluşmayı düzenleyen, katılan, izleyen veya nerede olursa olsun yürekleri bizimle beraber atan her gönül ve dava arkadaşlarıma ve umutla partimizin iktidarını bekleyen her vatandaşıma saygılarımı arz ediyorum.

9. Olağan Büyük Kongremizin sonucunun, devletimize, milletimize, demokrasimize, davamıza, Türk ve İslam dünyasına ve insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

Tek başına iktidar hedefinde, yolunuz, bahtınız ve alnınız açık olsun

Ne mutlu Türküm Diyene.