09.05.2010 - "MHP Ankara İl Başkanlığı'nın 9 Mayıs Anneler günü münasebetiyle düzenlediği programa" göndermiş oldukları kutlama mesajı.
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin
"MHP Ankara İl Başkanlığı'nın 9 Mayıs Anneler günü münasebetiyle
düzenlediği programa" göndermiş oldukları kutlama mesajı.
9 Mayıs 2010 

 

Hayatlarını çocuklarına bahşeden, karşılıksız sevginin ve eşsiz hoşgörünün müstesna temsilcileri olan annelerimizin ‘Anneler Günü’nü büyük bir sevinç ve heyecan içinde kutluyoruz.

Dünyaya gözlerimizi açtığımız andan itibaren; sevgi ve şefkatle bizleri yetiştiren, her türlü tehlike ve sorunlara karşı biricik manevi sığınağımız olan annelerimizin üzerimizdeki hakları çok fazladır.

Muhterem annelerimizin hatırlanması, onlara karşı görevlerimizin eksiksiz yerine getirilmesi, ellerinin öpülmesi yalnızca bir günle sınırlı olmamalıdır.

Onların hayatımızdaki vazgeçilmez ve yeri dolmaz değerlerini her fırsatta göstermemiz, bunu da davranış ve sözlerimizle ispat etmemiz hem inançlarımızın gereğidir, hem de var oluşumuzun gerektirdiği büyük bir sorumluluktur.

Fedakârlık abideleri olan annelerimiz, hayatları boyunca ailelerinin yaşaması ve çocuklarının var olabilmesi için takdire şayan bir çabayı hiç düşünmeden ve hesapsız bir şekilde yerine getirmişler ve kendilerinden sonraki nesillere bu kutsal görevin nasıl taşınacağını öğretmişlerdir.

Günümüz şartlarında ağırlaşan hayat şartlarına karşı ailesinin geçimine yardım eden, yılların getirdiği zorlukların çizgiler halinde yüzlerine yansımasına aldırmadan; mücadelelerini sürdüren annelerimizin, hangi yaşta olursak olalım, bizlere öğretecekleri daha çok tecrübeleri olduğu kuşkusuzdur.

Annelerimizi hiç üzmeden, kutsal bir emanet olarak hayatlarının sonuna kadar en kıymetli varlığımız olarak üzerilerinde titrememiz hepimizin bu fani yaşamdaki en temel görevi olmalıdır.

Ne var ki annelik gibi yüce bir duygunun, çıkar odaklı ve siyasi hesaplarla tarumar edildiğine, gözyaşları akmasın denilerek, herkesçe malum olan mihrakların niyetlerine ve girişimlerine masumiyet süsü verilmeye çalışıldığına yakın dönemlerde şahit olunmuştur.

Elbette her annenin gözyaşı çok önemlidir ve evlat acısıyla kavrulan yüreklerin telafisi olmayacaktır.

Ancak, ‘analar ağlamasın’ temennisiyle sinsi oyunlarını sahnelemenin arayışında olanlara en kalıcı ders ve istismarlarına en etkili karşılık da bizatihi annelerimiz tarafından verileceğinden asla şüphe duymuyorum.

Vatanımızın devamlılığı, birliği ve bağımsızlığı uğruna aziz evlatlarının şahadet haberlerini metanet ve vakarla karşılayan, elleri öpülesi mübarek annelerimizin hiçbiri tezgâhlanan oyunlara gelmeyecek ve kirli emellere sahip olanlara hadlerini mutlaka bildireceklerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin her yöresindeki annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyor, hepsine saygılarımı sunuyor, huzur ve saadetler diliyorum.

En değerli varlıkları olan çocuklarını vatan savunmasında kaybeden şehit annelerimize şükranlarımı sunuyor, her daim hatırımızda ve gönlümüzde olduklarını bu vesileyle bir kez daha duyurmak istiyorum.