04.04.2006 - Başbuğumuzu Anma Konuşması
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

 

Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli'nin
Başbuğumuzun Hakka Yürüyüşünün
9. Yılı Anma Töreninde Yapmış Oldukları Konuşma

4 Nisan 2006

Kıymetli Dâvâ Arkadaşlarım,

Milletimizin İstikbali Genç Bozkurtlarım,

Basımımızın DeğerliTemsilcileri,

Büyük devlet ve dava adamı, milletimizin eşsiz evladı, Türk Dünyasının Başbuğu Alparslan Türkeş Bey’in Hakka yürüyüşünün üzerinden 9 yıl geçti. Bu gün, bizler, fikirlerimizin şekillenmesinde, ülke ve vatan sevgimizin şuurlu, samimi ve akılcı bir yönde yücelmesinde emeği ve manevi hak sahibi olan aziz Başbuğumuzu bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anmak; O’nun ruhuna dualarımızı ve fatihalarımızı yollamak için biraraya gelmiş bulunuyoruz. Hep birlikte, bu manevi borcu ifâ ederken, merhum liderimizin kabrinin nur, mekânının cennet olmasını Cenâb-ı Allah’tan diliyorum.

Muhterem Dava Arkadaşlarım,
Genç Bozkurtlarım,

İçinde yaşadığımız günler merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in bu ülkenin vefakar, cefakar ve çilekeş evlatları, kara sevdalıları Türk milliyetçilerine gösterdiği istikametin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha ispatlamıştır.

Etrafı adeta bir ateş çemberine çevrilen ülkemizin içi de yangın yeri haline getirilmek istenmektedir.

Türk milliyetçileri bu gelişmeleri çok iyi görmekte, kavramakta ve değerlendirmektedir.

Merhum Genel Başkanımızın uzun ve mücadele dolu hayatını örnek alan Milliyetçi Hareket’in mensupları bu ülkenin birlik ve dirliğine, varlık ve bağımsızlığına yönelik her tehlike ve tehdidi de; bunlara yönelik tedbirleri de gayet iyi bilmektedir.

Türk milliyetçilerinin Rahmetli Başbuğumuzun manevi rehberliğinde Türkiye’yi kuruluşunun 100. yılı olan 2023’te lider ülke, küresel gelişmeleri belirleyen bir güç, kutup ülke yapma hedef ve çabaları vardır.

Gerek şu an içinde bulunduğumuz sorunların çözümünün; gerek Milliyetçi Hareket olarak lider ülke hedefimizin yolu bilgiden geçmektedir.

Türkiye, bilgiyi üreten, kullanan ve dağıtan bir ülke olmadıkça, içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması, ufuklu, iddialı, güçlü bir ülke olması mümkün değildir. Günümüz dünyasında bilgi üretiminde neredeyse tekel hale gelen ülkelerin teknoloji üretiminde de, pazarlamasında da hakim oldukları açıktır. Öyle ki, bu ülkeler bilgi ve teknolojinin dünya yüzünde kullanımı tanzimde de belirleyicidir ve bundan dolayı da en önde ve güçlüdür. Bunun içindir ki, Türk gençliğinin geleceğimizi inşa için yöneleceği en önemli yol bilimdir. Kullanacağı yöntem ise akıldır.

Bilge ve aklı tercih eden gençliğimiz sağduyu ve itidalle hareket ederek, içinde bulunduğumuz her türlü sorunu aşma kabilet ve kapasitesine sahiptir.

Çünkü, bu gençlik Türk milletinin, coğrafyasının, jeopolitik ve stratejik şartlarının, tarihi ve kültürel birikimlerinin farkında olan bir gençliktir.

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in hepimize örnek olan “temsil edici şahsiyetini” kavrayıp; mücadele ile geçen, akla, bilgiye, çalışmaya ve millet yolunda sürekli hizmet üretmeye yönelmiş hayatını örnek alan bir gençliktir.

Değerli Dâvâ Arkadaşlarım,

Türk milliyetçilerinin önünde uzun, sıkıntılı, çileli ama sonu aydınlık olan bir yol bulunmaktadır. Bu yolu Allah’ın izni ile hep birlikte kat’edecek ve ülkemizi güzel günlere kavuşturmanın şeref ve mutluluğunu yaşayacağız.

Bu duygu ve düşünceler içinde merhum Başbuğumuz’u bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, siz kıymetli dâvâ arkadaşlarıma saygılar sunuyorum.

Dr. Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı