DEVLET BAHÇELİ

Basın Açıklaması : 05 Temmuz 2017

Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Sayın Devlet Bahçeli’nin MHP Genel Başkanlığı’ndaki 20. Yılı dolayısıyla yaptığı yazılı basın açıklaması. 5 Temmuz 201705 Temmuz 2017Belge Sahibi :
 
DEVLET BAHÇELİOSMANİYE Milletvekili
Detay İçin Tıklayın

Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
Sayın Şefkat ÇETİN’in,
Sayın Devlet Bahçeli’nin MHP Genel Başkanlığı’ndaki 20. Yılı dolayısıyla
yaptığı yazılı basın açıklaması.
5 Temmuz 2017

 

ÜLKÜCÜLERİN FİKİR VE HEYECAN KAYNAĞI MİLLİ RUHTUR
DEVLET BAHÇELİ, BAŞBUĞ TÜRKEŞ’TEN DEVRALDIĞI BAYRAĞI TAŞIYOR
DEVLET BAHÇELİ, FİKİR VE DEVLET ADAMI VASFIYLA TÜRKİYE İÇİN BİR ŞANSTIR
ATATÜRK’ÜN PARTİSİ MHP’DİR, KOLTUĞU DA DEVLET BAHÇELİ’NİNDİR
ETNİK VE MEZHEP TEMELLİ SALDIRILAR ARTTIKÇA MHP’NİN ÖNEMİ ARTIYOR
BİR ELİYLE BOZKURT YAPAN ÖBÜR ELİYLE BÖLÜCÜLERİ KAVRIYORSA DİKKAT


Küresel emperyalizmin hedefindeki coğrafyamızda birbirinden bağımsız olmayan iç ve dış politik gelişmelerle adeta bir türbülansın içinden geçen ülkemizde, her türlü kişisel kaygı ve hesabı bir kenara iterek tamamıyla milli hassasiyetleri temsil eden bir Milliyetçi Hareket Partisi gerçeği vardır.

Milliyetçi Hareket Partisi, milli bir perspektiften politikalar üreterek Türk milletine hizmet etmek ve güçlü devlet mutlu millet hedefine ulaşmak amacıyla kurulmuştur ve varlığını sürdürmektedir. Ülkücülerin fikir ve heyecan kaynağı, Türk milletini tarih boyu yaşatan Oğuz Kağan’dan Sultan Alparslan’a, Ertuğrul Gazi’den Mustafa Kemal’e, Yusuf Has Hacib’ten Ziya Gökalp’a, Alparslan Türkeş’ten Devlet Bahçeli’ye aktarılan milli ruhtur.

Ülkücülük ve milliyetçilik, bu ülkenin topraklarından filizlenen öz be öz yerli ve milli bir fikir ve aksiyon hareketidir. Milliyetçilerin ve Ülkücülerin siyasi organizasyonu Milliyetçi Hareket Partisi, liderleri Devlet Bahçeli’dir. Devlet Bahçeli’nin ve MHP’nin kadrolarını ise ömürlerini davalarına adamaya yemin etmiş Ülkücüler meydana getirir. Misyonuyla, lideriyle, kadrosuyla Müslüman Türk kimliğini ana eksen kabul eden ve dünyadaki milletler yarışında şahsiyetli bir yer için mücadeleyi göze alanların buluşma yeri Milliyetçi Hareket Partisi’dir.

6 Temmuz, Milliyetçi Ülkücü Hareket’in lideri Devlet Bahçeli’nin MHP Genel Başkanlığı’nın 20. yıl dönümüdür. Sayın Bahçeli, Milliyetçi Ülkücü Hareket’in kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş’ten devraldığı bayrağı aynı heyecanla, inançla ve akılla, milliyetçi çizgisinden zerre taviz vermeden taşımaya devam etmektedir.

12 Eylül ihtilalinin yerle bir ettiği partimizin yeniden derlenip toparlanmasında büyük hizmetler veren Devlet Bahçeli, son 20 yıldır ise Genel Başkan sıfatıyla MHP’nin kurumsallaşması ve Türk milliyetçiliğinin çağın sorunlarına yönelik çözümler üretmesinin baş mimarıdır. Bilhassa fikir ve devlet adamı vasfıyla ülkemizin önünü açan hamleleriyle Türkiye için büyük bir şans olmuştur.

Devlet Bahçeli liderliğindeki MHP, yıllardır Türkiye’nin en hayati meselelerinde tıkanıklığa ve krizlere fırsat vermeyerek, çözümler üreterek Türk milletine hizmet etmektedir. Arabanın kaza yapmasını bekleyen ve hatta bunu teşvik eden muhalefet anlayışını MHP reddetmektedir. Liderimiz Bahçeli’nin “Önce ülkem ve milletim” prensibi, Ülkücülerin siyaseti millete hizmet için yaptıklarının veciz bir ifadesidir. “Varlığım Türk varlığına armağan olsun” yeminini Ülkücülerin gerçek manada uyguladıkları bir hakikattir. Hem böyle büyük bir and içip hem de çıkar peşinde koşanların terk edip gittikleri partinin adıdır Milliyetçi Hareket. Ülkücü devletin ve milletin bekası için fedakârlık yaparken, kişisel çıkar peşinde koşan ikbal avcıları söylemleri ve davranışları arasındaki tezatlarıyla sırıtmaktadır.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin lideri Devlet Bahçeli’nin ilkeli siyaset anlayışı, Türk siyasetine gerçek anlamda bir seviye getirmiş, siyasetçiyi rant peşinde koşan orta oyuncusu, partileri sözlerine güvenilmez kurumlar olmaktan çıkaran bir örneği yaşatmıştır. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin sözü devlet sözü, Milliyetçi Hareket Partisi de bu sayede devlet kadar güvenilir bir partidir. Partimizin ülkemiz insanlarının nezdindeki ayrıcalıklı yeri, milli meselelerdeki samimi ve hesapsız yaklaşımıyla doğrudan ilgilidir.

Milliyetçi Hareket Partisi, modern çağın kurucu ideolojisi milliyetçiliği devletimizin temeli yapan Mustafa Kemal Atatürk’ten devralmıştır. Onun çizgisinden çıkanlar dün komünistlerle bugün bölücülerle kol kola yürüdüğü için, bugün Atatürk’ün partisinin devamı Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Atatürk’ün misyonunu taşıyan koltukta ise Devlet Bahçeli oturmaktadır. Onun kurduğu devleti ebed müddet yaşatmak için liderlerinin emrindeki Ülkücüler görev başındadır.

Cumhuriyeti kurarken bütün alt kültürlerin, etnik ve dini aidiyetlerin üzerinde milli bir kimliğin tesis edilmesinde, milli bir ruh ve bilincin yaratılmasında Türk milliyetçiliği ideolojisi çok önemli bir rol oynamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi ve liderinin temsil ettiği siyasi çizgi ve misyon, cumhuriyetin kuruluş felsefesinin sürdürülmesini esas almaktadır. Partilerin belirli bir sınıfın, mezhebin ya da etnik grubun temsilciliğine soyunduğu, milletin bütününü temsil etmekten uzaklaşarak uçlardakilerle aynı yolun arşınlandığı bir dönemde, MHP’nin milli merkezdeki özgül ağırlığı daha iyi anlaşılmaktadır.

Küresel güç odakları tarafından etnik ve mezhep temelli saldırılarla milli devletimizin temelleri sarsılmaya çalışıldıkça bu ülkenin Türk milliyetçiliğine ihtiyacı her zamankinden daha fazla kendisini hissettirmektedir. Cumhuriyetimizin kuruluşunda olduğu gibi bugün de birlik ve bütünlüğün ifadesi olan milli kimliğin en sağlam kalelerinden birisi olmaya devam ettiği müddetçe, MHP’ye saldırıların da biteceği yoktur. Milli sınırlarımızı taciz etmeye başlayan Irak ve Suriye’deki harita değişikliği çalışmalarının Türk milletine karşı başlattığı örtülü savaştan MHP de nasibini almaktadır.

Türk askerinin başına çuval geçiren, ordumuza Ergenekon kumpasını kuran, 15 Temmuz’da askerle polisi, devletle milleti karşı karşıya getirmeye kalkışan emperyalizm ve tasmalı köpeklerinin MHP’deki kalkışma denemeleri savuşturulmuştur. Türkiye’nin milli bir kurumu olan Milliyetçi Hareket Partisi, kurulacak CHP-HDP hükümetinde başbakanlık gibi siyasi rüşvetle, kaset rezilliğindeki gibi şantajla çizgisinden çıkarılamayınca zorla ele geçirilerek Türkiye’ye karşı bir operasyon partisine dönüştürülmek istenmiştir.

Yeni CHP’yi yaratarak sokağa dökenler, aynı genetik müdahaleyle MHP’yi dönüştürmeyi de denediler. Devlete ve millete savaş açan merkezlerin Milliyetçi Hareket Partisi üzerindeki oyunları Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve inanmış Ülkücü kadrolarımız tarafından bozuldu. Şekil olarak içinden çıktığı topluma benzemekle birlikte genetiği değiştirilerek sahiplerine hizmet eden mankurtlara dönüştürülen zavallılar üzerinden kurulan tezgâh, Devlet Bahçeli’nin feraseti sayesinde amacına ulaşamadı. Okyanus ötesinden zembereği kurulanların hangi yolun yolcusu oldukları, milletimiz ve camiamız tarafından bugün daha görünür hale gelmiştir.

Ülkücülerin misyonunu ve yaptıklarını kavrayamayanlar, geçmiş tarihlerde defalarca düştükleri yanılgıyı bir kere daha tekrarlayarak MHP’nin biteceği günün hayallerini boşuna kurmaktadır. Bugün MHP’nin bitmesi bir tarafa, bütün partiler MHP gibi olmaya, liderleri bozkurt yaparak Ülkücü gibi davranmaya çabalamaktadır. Hâlbuki bütün taklitlerin aslını yaşattığı bir hakikattir. Bir eliyle bozkurt yapanın peşine düşenler, öbür elin bölücüyü kavradığını gizleyemeyecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi, Başbuğ Alparslan Türkeş’ten Devlet Bahçeli’ye intikal eden misyonunu ifa etmeye ve bildiği yolda yürümeye devam edecektir. Yeni bir emperyalist dalganın sınırlarımızı tehdit ettiği bugünlerde, Türkiye’nin her zamankinden daha fazla MHP’ye ve Ülkücülere ihtiyacı vardır. Ülkücülerin ise hiç olmadığı kadar birbirlerine, liderlerine ve teşkilatlarına sarılmaları ve güvenmeleri mecburiyettir. Milli ruh ve dayanışmanın, devletle milleti kucaklaştıracak milli mayanın beşiği Milliyetçi Ülkücü Hareket’i zinde tuttuğumuz müddetçe Türkiyemiz de selamette olacaktır.

 

DEVLET BAHÇELİ Tarafından Yapılan Basın Açıklamaları

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın, “Milletvekili Adayı Değerlendirme ve Tespit Komisyonu” kurulduğuna dair yaptığı açıklama. 13 Mart 202313 Mart 2023Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın İsmail Faruk Aksu’nun “Adım Adım 2023 – İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları” kapsamında İstanbul Silivri’de yapmış olduğu konuşma. 26 Mart 202226 Mart 2022Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın “E.Büyükelçi Ertuğrul Kumcuoğlu” hakkında yapmış olduğu açıklama. 5 Nisan 202105 Nisan 2021Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın Uşak – Eşme’de meydana gelen olay nedeniyle yaptığı açıklama. 3 Haziran 201903 Haziran 2019Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Sayın İsmet BÜYÜKATAMAN’ın “Partimize saldıran CHP Genel Başkanı ve sözcülerine cevaben” yapmış olduğu basın açıklaması. 22 Eylül 201822 Eylül 2018Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Sayın Devlet Bahçeli’nin MHP Genel Başkanlığı’ndaki 20. Yılı dolayısıyla yaptığı yazılı basın açıklaması. 5 Temmuz 201705 Temmuz 2017Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 20 Mayıs 201624 Mayıs 2016Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin “Suudi Arabistan ile Birlikte Yapılması Gündemde Olan Kara Operasyonuna” yönelik yaptıkları yazılı basın açıklaması. 13 Şubat 201613 Şubat 2016Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 9 Şubat 201609 Şubat 2016Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 17 Şubat 201517 Şubat 2015Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 3 Şubat 201503 Şubat 2015Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Sayın İsmet BÜYÜKATAMAN’ın “Sultan Alparslan Gazi ve ordusunun 16 Ağustos 1064’te Anı Kalesini fethine ve partimizin bu tarihi olay anısına tedavül para basılması müracaatına” ilişkin yaptıkları yazılı basın açıklaması. 16 Ağustos 201416 Ağustos 2014Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Cumhurbaşkanlığı seçiminden fiili başkanlık ve federatif sistem çıkarmaya çalışanlar hakkındaki yazılı basın açıklaması. 9 Temmuz 201409 Temmuz 2014Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 10. Dönem Sertifika Töreninde yapmış oldukları konuşma metni. 14 Haziran 201414 Haziran 2014Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin “İstiklal Marşı’nın Kabul Edilişinin 93. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” münasebetiyle seçim çalışmaları esnasında Aydın’dan yayımlamış oldukları mesajı. 12 Mart 201412 Mart 2014Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin “Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanununda Yapılması Planlanan Bazı Değişikliklerle” ilgili yaptıkları yazılı basın açıklaması. 21 Şubat 201421 Şubat 2014Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 18 Şubat 201418 Şubat 2014Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Mahalli İdareler Seçimi “MHP Seçim Kampanyası Tanıtım Toplantısı”nda yapmış oldukları konuşma. 8 Şubat 2014.08 Şubat 2014Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 9. Dönem Sertifika Töreninde yapmış oldukları konuşma. 11 Ocak 201411 Ocak 2014Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından düzenlenen iftar programında yapmış oldukları konuşma. 2 Ağustos 201303 Ağustos 2013Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili Sayın Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın “Başbakan Erdoğan’ın MHP’yi hedef alan iftiraları” üzerine yapmış olduğu basın açıklaması. 28 Nisan 201328 Nisan 2013Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin “Adana İncirlik Üssü’nde Görev Yapan Bir Grup ABD Askerinin Kutsal Değerlerimize Karşı Yaptıkları Saldırı ve Hakaretlerle İlgili” yaptıkları basın açıklaması. 10 Ocak 201310 Ocak 2013Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin Öğretmenler Günü münasebetiyle parti genel merkezinde yapmış oldukları konuşma metni. 23 Kasım 201224 Kasım 2012Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma metni. 2 Ekim 201202 Ekim 2012Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin, Dil Bayramı münasebetiyle yayınlamış oldukları mesajı. 26 Eylül 201226 Eylül 2012Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin “Türk Halk Müziği Sanatçısı Sayın Neşet Ertaş’ın Vefatı” münasebetiyle yayınladıkları taziye mesajı. 26 Eylül 201226 Eylül 2012Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin Etimesgut Belediyesi Şehir Meydanı Açılış Töreni’nde yapmış oldukları konuşma. 14 Eylül 201215 Eylül 2012Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin “Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesinde Meydana Gelen Terör Saldırısı” hakkında yaptığı basın açıklaması. 3 Eylül 201203 Eylül 2012Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin “30 Ağustos Zafer Bayramı” münasebetiyle yayınladıkları mesajı. 29 Ağustos 201229 Ağustos 2012Detay İçin Tıklayınız
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin “Kadir Gecesi Münasebetiyle” yayınladıkları mesaj. 14 Ağustos 201214 Ağustos 2012Detay İçin Tıklayınız
Genel Başkan Yardımcısı, Yozgat Milletvekili Sayın Sadir DURMAZ’ın “Başkanlık Sistemi” ile ilgili olarak yaptıkları yazılı basın açıklaması. 12 Mayıs 201212 Mayıs 2012Detay İçin Tıklayınız
14 Şubat 2012 - Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma14 Şubat 2012Detay İçin Tıklayınız
10.02.2012 - Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin "Gündemdeki MİT-KCK İlişkileri Hakkında ileri sürülen İddialar" hakkında yaptıkları yazılı basın açıklaması

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin varlığında söz sahibi olan bazı çevrelerin, dokuz yıllık iktidar yıllarında gücün zirvesine tırmandıkları ve bundan sonra, haricindekilerle vuruşarak kendi siyasal alanlarını inşa etme yoluna girecekleri görülmektedir.

13 Şubat 2012Detay İçin Tıklayınız